Merkury S.A. to polska firma z ponad 20-letnią historią. Lider w dystrybucji zdrowej żywności, leków i suplementów diety. Importuje produkty z całego świata i dostarcza je do 35 tysięcy odbiorców. Współpracuje z blisko 400 dostawcami. Działa w kanale nowoczesnym, tradycyjnym, aptecznym i e-commerce. Na swojej platformie B2B do zakupów online oferuje asortyment składający się z ponad 7000 produktów.
Celem współpracy Occubee i Merkury S.A. jest optymalizacja zapasów magazynowych i dopasowanie ich poziomu do rzeczywistego popytu na rynku. Tak, aby zapobiegać nadwyżkom towarów w magazynie oraz mrożeniu kapitału w wolnorotujących produktach. A jednocześnie, żeby zwiększać sprzedaż produktów najchętniej kupowanych przez klientów dystrybutora.
Zatowarowanie magazynu na podstawie dokładnych prognoz popytu umożliwi redukcję overstocków. Monitorowanie i analiza stanu zapasów w magazynie pozwoli proaktywnie i dynamicznie reagować na zmiany w popycie, w tym zamawiać produkty u dostawców z odpowiednim wyprzedzeniem i w odpowiednich ilościach.
Wszystko po to, aby zapewnić właściwą dostępność towarów w magazynie, czyli taką, która umożliwi pokrycie bieżącego popytu i utrzymanie optymalnego zapasu. Dzięki temu zostaną wyeliminowane sytuacje, w których out-of-stocki prowadzą do utraty sprzedaży. Z drugiej strony, odpowiednia dostępność produktów pozwoli zadbać o wysoki service level przy realizacji zamówień składanych przez klientów B2B.
Dzięki wdrożeniu modułu Demand Management zespół Merkury S.A. będzie mógł korzystać z automatycznie generowanych prognoz popytu, zapotrzebowań magazynowych i zamówień do dostawców. Wyniki dostarczane przez system będą efektem kompleksowej i szczegółowej analizy danych i zmiennych, realizowanej z użyciem najnowszych technologii, w tym sztucznej inteligencji.
Prognozy popytu będą generowane z wykorzystaniem modeli uczenia maszynowego, budowanych i trenowanych w oparciu o dane klienta i parametry dostosowane do specyfiki jego biznesu. Na podstawie wyników prognoz oraz informacji o stanach magazynowych, Occubee wygeneruje zapotrzebowania magazynowe. W kolejnym kroku, system weźmie pod uwagę wielkości zapotrzebowań oraz dodatkowe zmienne, takie jak minima logistyczne i zakupowe, lead time’y dostawców, i wygeneruje zamówienia do dostawców.
Dzięki automatyzacji powyższych procesów, eksperci firmy będą mogli skoncentrować się na kontroli generowanych wyników, oszczędzając czas na ich wyliczenie.
Dziękujemy zespołowi Merkury S.A. za zaufanie i decyzję o nawiązaniu współpracy. Nie możemy się doczekać pierwszych efektów wdrożenia. Jesteśmy przekonani, że dzięki zaangażowaniu obu stron w ten proces, w możliwie najszybszym czasie wypracujemy realną wartość biznesową.