Cofnij do listy
Video
Replenishment
Fashion

Jak zaplanować sprzedaż nowej kolekcji w branży fashion?

Magdalena Ubik oraz Lennard Molenkamp opowiadają, jak branża modowa radzi sobie z wyzwaniem związanym z rozmaitymi cechami sklepów i preferencjami klientów oraz czym jest "samospełniająca się przepowiednia" w branży fashion.

Przejdź do wideo

Z materiału wideo dowiesz się:

Jak zarządzać różnorodnością sklepów

W branży modowej rozróżnienie między alokacją a uzupełnianiem zapasów to wyzwanie, ponieważ każdy sklep charakteryzuje się unikalnymi atrybutami oraz preferencjami klientów.

W jaki sposób optymalizować zarządzanie zapasami w obliczu dynamiki sprzedaży?

Tradycyjne podejście do zarządzania zapasami często prowadzi do tzw. samospełniającej się przepowiedni, gdzie niski poziom dostępności produktu ogranicza możliwość jego sprzedaży. Jest to szczególnie problematyczne w mniejszych sklepach, które mają potencjał na zwiększenie rentowności, ale są ograniczone przez niską dostępność produktów.

Dlaczego wykorzystanie sztucznej inteligencji w prognozowaniu jest kluczowe?

Wykorzystanie sztucznej inteligencji do generowania prognoz sprzedaży to rozwiązanie, które może pomóc w optymalizacji zarządzania zapasami. AI jest w stanie analizować historyczne dane sprzedaży oraz identyfikować wzorce, co pozwala lepiej przewidywać popularność produktów.

Poprzednie wideo Rewolucja w łańcuchu dostaw. Nowe technologie w praktyce
Następne wideo Jak ograniczyć problem przesunięć międzysklepowych?

Lubisz wiedzieć więcej?

Dołącz do naszego newslettera

Newslettery wysyłane są w formacie wiadomości e-mail, nie częściej niż raz w miesiącu bądź niezwłocznie w przypadku istotnych aktualności/zmian/treści edukacyjnych. Więcej w regulaminie.