Cofnij do listy
Video
Demand Management Replenishment
Other

Sztuczna inteligencja w retailu i produkcji. Jak z niej korzystać?

Kamil Folkert - współtwórca Occubee - wyjaśnia, jak działa sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe, co odróżnia je od tradycyjnych metod statystycznych i jak wykorzystać je w sprzedaży i prognozowaniu popytu w branży detalicznej i produkcyjnej.

Przejdź do wideo

Z materiału wideo dowiesz się:

Jak koncept sztucznej inteligencji zmieniał się na przestrzeni lat

Sztuczna inteligencja nie jest nowym konceptem. W teorii informatyki pojawiła się już w okolicach lat 60. Jej pełny potencjał odkrywamy jednak dopiero od niedawna.

Jaką wartość mają dla sztucznej inteligencji dane

Siłą sztucznej inteligencji i Machine Learningu są modele i algorytmy, trenowane na danych historycznych. Wartościowe dane są paliwem do trenowania modelu, który następnie tworzy trafne prognozy popytu i sprzedaży.

Czy sztuczna inteligencja zastąpi ludzi na stanowiskach pracy

Każdemu z nas zdarza się korzystać z transportu lotniczego i zapewne znane jest pojęcie autopilota. Lot oczywiście może się odbyć bez takiego systemu – kiedyś tak to się właśnie odbywało. Sam lot był jednak dla pilotów trudniejszy, bardziej obciążający, nużący. Autopilot zastąpił tę przeważającą (ale technicznie najłatwiejszą) część lotu, pozwalając pilotom skupić się na tych czynnościach, które faktycznie na dziś ich ingerencji wymagają.

Następne wideo Szerokość i głębokość kolekcji w branży fashion

Lubisz wiedzieć więcej?

Dołącz do naszego newslettera

Newslettery wysyłane są w formacie wiadomości e-mail, nie częściej niż raz w miesiącu bądź niezwłocznie w przypadku istotnych aktualności/zmian/treści edukacyjnych. Więcej w regulaminie.